Legfrissebb bejegyzések

A Web a Lét?
A Web a Lét?

17 November, 2024 by Mentor IT Lovag

Civil Vezetők Klubja -  Miért fontos a webes...

A Jr. IT Lovagok bemutatkoznak
A Jr. IT Lovagok bemutatkoznak

25 June, 2024 by Mentor IT Lovag

Hellononprofit - Impact Hub
Hellononprofit - Impact Hub

9 May, 2024 by Mentor IT Lovag

A mai nap folyamán (2024.05.09.) ahogy az FB...

További bejegyzések →

Közösségünk:

Eseménynaptárunk:

Lejárt / Zárt Esemény
Teljes eseménylista erre a napra

Magnet Bank KAP 2024

Kedves KAP érdeklődő!

 

Köszönjük, hogy részt vettél hétfői találkozónkon, reméljük sok hasznos információt tudtál elvinni magaddal.

 

Emlékeztetőül a legfontosabbakat összefoglaljuk:

 

És végül küldjük a kerekasztal beszélgetésben már hivatkozott James E. Austin The Collaboration Challenge tanulmánya alapján kiemelt 6 pontot az együttműködésekhez:

 

  1. Kapcsolat a célokkal és az emberekkel - Mennyire kötődnek az egyének személyesen és érzelmileg az együttműködés társadalmi céljához? Képesek-e az egyének megérinteni, érezni és látni a kollektív társadalmi értéket? Milyen szintű és milyen  minőségű a vezetők közötti interakció?

 

  1. A cél egyértelműsége - Vajon mennyire érti minden partner a másik céljait? Mik az egyes partnerek küldetései, stratégiái és értékei? Melyek a jelenlegi és a lehetséges átfedések? Hogyan segíthet az egyik partner a másiknak küldetésének teljesítésében? Mennyire stratégiai eszköz az együttműködés az egyes partnerek számára? Ezeket a kérdéseket érdemes megválaszolni az együttműködés során.

 

  1. Értékteremtés -  partnerségek megerősödnek, ha a felek folyamatosan szem előtt tartják az értékteremtést. Ez magában foglalja az egyes szervezetek erőforrásainak a számbavételét és azt a képességet is, hogy lássák, miként tudnak együtt értéket teremteni- Érdemes időt szánni és feltérképezni azt, hogy a partnereknek,  milyen erőforrásai lehetnek értékesek a másik számára? Milyen konkrét előnyök származnak az egyes partnerségekből, az együttműködésből? Milyen társadalmi értéket hozhat létre a partnerség? 

 

  1. Folyamatos tanulás - a jól működő, erős együttműködésekben a partnerek folyamatos tanulásban vannak, magáról a partnerségi folyamatról is.  Érdemes megkérdezni magunktól és partnereinktől mit tanulhatunk az együttműködés során? Hogyan építethetjükbe ezt a tanulást az együttműködésbe? Van -e folyamat az együttműködésből származó tanulás rutinszerű beépítésére, értékelésére?

 

  1. Kommunikáció a partnerek között - ahhoz, hogy felismerjék a partnerség előnyeit, a partnereknek rendelkezniük kell eszközökkel arra, hogy hatékonyan és gyakran tudjanak kommunikálni, mind  formális és informális csatornákat használjanak.

 

  1. Elkötelezettség a partnerség mellett - Mielőtt belevágunk egy program kivitelezésébe, nélkülözhetetlen, hogy elgondolkodjunk azon, milyen szintű szervezeti elkötelezettség van a partnerség iránt és ez az elkötelezettség hogyan és miben érhető tetten? Mennyire magasak a partnerek elvárásai?

 

Mindenkinek jó munkát és sikeres pályázást kívánunk!

 

Szép hétvégét!

22 April, 2024 - 22 April, 2024
Közzétéve Mentor IT Lovag